درباره انجمن سنگ آهن ایران

صفحه اصلی درباره انجمن سنگ آهن ایران

انجمن سنگ آهن ایران

انجمن سنگ آهن ایران به عنوان تنها نماینده تخصصی کسب و کار سنگ آهن ایران، تشکلی صنفی است که به منظور برقراری تعاملات و ارتباطات نظام‌مند درون صنفی ‏بین فعالان حوزه سنگ‌ آهن و برون سازمانی با سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی مرتبط از سال ۱۳۹۱ تاسیس شده است. اين انجمن به ‏نمايندگی از بخش خصوصی، ضمن شناخت نيازها و مسائل اين حوزه و تلاش در جهت ايفای نقش در ‏سياست‌گذاری مسائل مربوطه، برآن است با تکيه بر ظرفيت‌ها و امکانات گسترده موجود در حوزه سنگ‌ آهن ايران و نيز ‏حمايت و همراهی اعضای خود با پوشش بیش از ۹۰ درصدی سهم بازار سنگ‌ آهن ایران، متشکل از بنگاه‌های اقتصادی فعال در اکتشاف، استخراج، تولید و فرآوری سنگ آهن، چالش‌های این حوزه را شناسایی و در راستای رفع آنها و تسهیل کسب و کار اعضا اقدام کند.

چه کاری انجام میدهیم؟

پایش مستمر محیط کسب و کار سنگ آهن ایران در راستای دفاع از حقوق و حمایت از منافع مشترك اعضا و تلاش به منظور ایجاد فرصت‌های همکاری و توسعه فعالیت شرکت‌های عضو انجمن.

چگونه کار میکنیم؟

توسعه ارتباطات با ارکان اجرایی و سیاست‌گذاری کشور به منظور تجدید ساختارهای اجرایی و بهینه کردن سرمایه‌گذاری‌ها و هم‌افزایی ظرفیت‌های نهفته در حوزه سنگ‌ آهن ایران جهت توسعه پایدار این حوزه.

نمایندگی از اعضا

ایفای نقش تنظیم گری در کسب و کار سنگ آهن ایران و افزایش مشارکت اثربخش بخش خصوصی سنگ‌آهن در فرایندهای تصمیم‌گیری و سیاست‌گذاری عمومی

تمهید مشارکت اعضا

ایجاد فرصت های همکاری و توسعه فعالیت برای اعضا و تشویق و حمایت از سرمایه‌گذاری مشترک در زنجیره ارزش کسب وکار سنگ آهن

ارائه خدمات به اعضا

تأمین خدمات جذاب برای اعضا و سایر ذی‌نفعان ، تولید، جمع آوری و انتشار اطلاعات، دانش و فن آوری در حوزه کسب و کار سنگ آهن

تنظیم و توسعه کسب و کار سنگ‌آهن ایران

ارتقای سطح بهره‌وری و توسعه فناوری معدن‌کاری سنگ آهن ایران و ارتقای جایگاه جهانی ایران در تولید و عرضه سنگ آهن و توسعه ارتباطات بین المللی فعالان سنگ آهن ایران

اهداف انجمن سنگ آهن

انجمن سنگ آهن ایران برآن است با مشارکت داوطلبانه نمایندگان شرکت‌ها و با تکیه بر بدنه کارشناسی دبیرخانه و حضور مؤثر در فرایند سیاستگذاری عمومی و انتقال به موقع و درست نظرات، خواسته‌ها و ترجیحات اعضا به سیاست‌گذاران، با دستور کار تلاش برای بهبود همه جانبه وضع موجود و ایجاد وفاق و حفظ منافع مشترک و ایفای نقش تنظیم‌گری در کسب و کار سنگ‌آهن ایران، فعالیت‌های خود را جهت دهی کند.

اساسنامه انجمن

چارت سازمانی

تفاهم نامه انجمن

عملکرد انجمن

card image

مهرداد اکبریان

رییس هیئت مدیره

مهرداد اکبریان

مهرداد اکبریان دارای تحصیلات عالی در مقطع کارشناسی ارشد است که علاوه بر فعالیت معدنی یکی از اولین صادرکنندگان سنگ ‌آهن ایران محسوب می‌شود. اکبریان در تمامی ادوار انجمن سنگ‌آهن ایران در هیئت مدیره حضور داشته و رییس هیئت مدیره انجمن است.

card image

علی صفریان

نایب رییس

علی صفریان

علی صفریان از فعالان جوان حوزه تولید و تجارت سنگ ‌آهن ایران است. صفریان به عنوان نایب رییس هیئت مدیره انجمن سنگ ‌آهن ایران نماینده فعالین جوان این کسب و کار محسوب می‌شود.

card image

هادی گلزار

عضو هیئت مدیره و خزانه‌دار

هادی گلزار

هادی گلزار به عنوان مدیر ارشد و متخصص حوزه تولید و فرآوری سنگ ‌آهن، خزانه‌دار و عضو هیئت مدیره انجمن سنگ ‌آهن ایران است. گلزار هم اکنون مراحل پایانی دفاع از تز دکتری تخصصی خود را طی می‌کند.

card image

قدير قيافه

عضو هیئت مدیره

قدير قيافه

قدير قيافه علاوه بر فعاليت در حوزه توليد و تجارت كسب و كار سنگ ‌آهن سابقه عضويت در هيئت مديره انجمن را از بدو تاسيس دارد و حضور فعالانه‌اي در فعاليت‌هاي تشكلي و صنفي دارد.

card image

فرزانه معصومی

عضو هیئت مدیره

فرزانه معصومی

فرزانه معصومی جز معدود زنان فعال در حوزه سنگ ‌آهن است. معصومی در منطقه سنگان به فعاليت معدنی و فرآوری سنگ ‌آهن مشغول است و هم اكنون عضو هيئت مديره انجمن سنگ ‌آهن ايران است.

card image

محمدجواد عسگری

عضو هیئت مدیره

محمدجواد عسگری

محمدجواد عسگری چهره شناخته شده سنگ‌ آهن كشور است كه سال‌ها تجربه حضور در شركت سنگ ‌آهن مركزی را با خود به همراه دارد هم اكنون عضو هيئت مديره انجمن سنگ‌ آهن ايران است.

card image

محسن يزدانی‌راد

عضو هیئت مدیره

محسن يزدانی‌راد

محسن يزدانی‌راد به عنوان نماينده شركت توسعه معدنی و صنعتی صبانور در انجمن سنگ ‌آهن ايران حضور دارد و هم اكنون عضو هيئت مديره است.

card image

سعید عسکرزاده

دبیر کل

سعید عسکرزاده

سعید عسکرزاده با قریب بیست سال تجربه فعالیت تحقیقاتی - پژوهشی، تولیدی و مدیریتی در زنجیره آهن و فولاد، از سال 1396 در انجمن سنگ آهن ایران فعالیت دارد. او دانش‌آموخته دانشگاه صنعتی امیرکبیر در رشته‌های مهندسی معدن با گرایش استخراج در مقطع کارشناسی و مهندسی صنایع با گرایش سیستم در مقطع کارشناسی ارشد است. او همچنین دوره DBA (دکتری مدیریت کسب و کار) را گذرانده است.