امروز دوشنبه - 28 بهمن 1398
 • استفاده چادرملو از ذخایر سنگ‌آهن استرالیا
  استفاده چادرملو از ذخایر سنگ‌آهن استرالیا

  معاون مالی اقتصادی شرکت سرمایه‌گذاری معادن و فلزات از مشارکت چادرملو برای سرمایه‌گذاری در معادن سنگ‌آهن کشور استرالیا با هدف تولید ۵/ ۱۲ میلیون تن کنسانتره خبر داد.

  1398/03/11
  بیشتر
 • افزایش ۳.۳درصدی صدور گواهی کشف معادن
  گزارش ۱۱ ماهه ۹۷ وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام شد:
  افزایش ۳.۳درصدی صدور گواهی کشف معادن

  میزان صدور گواهی کشف معادن کشور طی ۱۱ ماهه سال ۹۷، حدود ۳.۳ درصد افزایش یافت. در آن مدت ۵۹۶ گواهی کشف صادر شد.

  1398/03/05
  بیشتر
 • کف ۹۵ دلاری برای سنگ آهن
  کف ۹۵ دلاری برای سنگ آهن

  پیش‌بینی‌ها کارشناسان بازارهای کالایی جهانی صورت می‌گیرد حکایت از آن دارد که کف قیمت سنگ آهن برای سال جاری ۹۵ دلار خواهد بود. قیمت‌ سنگ آهن در بازار جهانی هم اکنون به عرصه مقابله خبرهای متنوع در این بازار در کنار شاخص‌های تاثیرگذار بر سنگ آهن بدل شده که مجموع این عوامل مسیر حرکتی بازار را در میان مدت تعیین می‌کند.

  1398/03/05
  بیشتر
 • تحریم صادرات فلزات ایران می تواند درآمد ارزی کشور را به میزان قابل توجهی کاهش دهد
  قدیر قیافه، عضو هیات مدیره انجمن سنگ‌آهن ایران:
  تحریم صادرات فلزات ایران می تواند درآمد ارزی کشور را به میزان قابل توجهی کاهش دهد

  عضو هیات مدیره انجمن سنگ آهن در گفتگو با معدن نامه دلایل اصلی تاکید آمریکا بر فلزات را اینگونه مطرح کرد: با توجه به اینکه ارزش صادرات فلزات در سال گذشته ۵ میلیارد و ۷۳۴ میلیون دلار بوده و ارزش صادرات غیرنفتی ایران ۴۴ میلیارد و ۳۱۰ میلیون دلار محاسبه شده است ، ارزش صادرات فلزات به ارعضو هیات مدیره انجمن سنگ آهن در گفتگو با معدن نامه دلایل اصلی تاکید آمریکا بر فلزات را اینگونه مطرح کرد: با توجه به اینکه ارزش صادرات فلزات در سال گذشته ۵ میلیارد و ۷۳۴ میلیون دلار بوده و ارزش صادرات غیرنفتی ایران ۴۴ میلیارد و ۳۱۰ میلیون دلار محاسبه شده است ، ارزش صادرات فلزات به ارزش کل صادرات غیرنفتی ایران رقمی نزدیک به ۱۳ درصد است که این گواهی بر اهمیت بالای فلزات در اقتصاد کشور دارد و تحریم این بخش می تواند درآمد ارزی کشور را به میزان قابل توجهی کاهش دهدزش کل صادرات غیرنفتی ایران رقمی نزدیک به ۱۳ درصد است که این گواهی بر اهمیت بالای فلزات در اقتصاد کشور دارد و تحریم این بخش می تواند درآمد ارزی کشور را به میزان قابل توجهی کاهش دهد

  1398/02/29
  بیشتر
 • فعالیت موثر بخش خصوصی در حوزه معادن/ افزایش درآمد ارزی با سرمایه گذاری در معادن کوچک
  فعالیت موثر بخش خصوصی در حوزه معادن/ افزایش درآمد ارزی با سرمایه گذاری در معادن کوچک

  غنی بودن ایران از مواد معدنی و فقر بسیاری از کشور‌های دور و نزدیک از این موضوع باعث می‌شود تا فرصت بسیار مناسبی جهت سرمایه گذاری در حوزه معدن و صنایع معدنی در کشور وجود داشته باشد.

  1398/02/29
  بیشتر
 • ماده ۳۷ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر بازی برد - برد است
  رییس انجمن سنگ‌آهن ایران در گفت وگو با "بازار امروز":
  ماده ۳۷ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر بازی برد - برد است

  در شرایط تحریمی و مشکلات اقتصادی کشور که تامین مواد اولیه و کالاهای اساسی برای بازار داخلی اهمیت دارد از طریق ماده ۳۷ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر می توانیم کالاهای اساسی و به ویژه محصولات کشاورزی استراتژیک مثل سنگ آهن را از طریق بورس عرضه کنیم. بطوریکه این ماده قانونی بر لزوم عرضه کالاهای اساسی در بورس تاکید دارد.;

  1398/02/23
  بیشتر
 • تحریم صنایع معدنی ایران، بازی تکراری ترامپ
  قدیر قیافه، عضو هیات مدیره انجمن سنگ ‌آهن مطرح کرد:
  تحریم صنایع معدنی ایران، بازی تکراری ترامپ

  عضو هیات مدیره انجمن سنگ آهن با بیان اینکه صنایع معدنی، فولاد، مس و آلومنیوم جزو تحریم های ٩٠روزه ترامپ پس از خروج از برجام بوده است، گفت: این بازی تکراری ترامپ است.

  1398/02/22
  بیشتر
 • ایجاد شغل اولویت اصلی منطقه منا
  چشم‌انداز اقتصادی منطقه منا به روایت صندوق بین المللی پول
  ایجاد شغل اولویت اصلی منطقه منا

  در بعضی کشورهای منطقه منا ازجمله مصر، اردن و لبنان میزان بدهی دولتی بیش از 80 درصد از تولید ناخالص داخلی است. این بدهی فضای مالی موردنیاز برای هزینه‌های اجتماعی و سرمایه‌گذاری و رسیدن به وضعیت مطلوب را محدود می‌کند.

  1398/02/22
  بیشتر
 • فولاد، مس و آلومینیوم ایران در دنیا مشتری های خاص خود را دارد
  معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت:
  فولاد، مس و آلومینیوم ایران در دنیا مشتری های خاص خود را دارد

  جعفر سرقینی با بیان این که فولاد، مس و آلومینیوم ایران در دنیا مشتری های خاص خود را دارد گفت: بعید به نظر می رسد تحریم های جدید آمریکا خیلی بتواند روی صنعت فلزات ایران تاثیر گذار باشد.

  1398/02/21
  بیشتر
 • تعامل سازمان تامین اجتماعی با بنگاه‌‌ها بیشتر می‌شود
  حفظ سطح قیمتی گندله و کنسانتره سنگ آهن در ماه آوریل
  تعامل سازمان تامین اجتماعی با بنگاه‌‌ها بیشتر می‌شود

  وزارتخانه‌های اقتصادی یکی پس از دیگری بسته‌های خود برای رونق را اعلام می‌کنند. پیش از این، وزارت صنعت، معدن و تجارت بسته حمایتی خود را در ۷محور و ۳۵پروژه اعلام کرده بود و حال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز مکانیزم حمایتی این وزارتخانه از بنگاه‌های تولیدی را در ۱۷ بند رونمایی کرد. گفته می‌شود که محمد شریعتمداری با ابلاغ این بخشنامه سعی دارد تا تعامل بین سازمان تامین‌اجتماعی و بنگاه‌های بخش خصوصی را در مورد دریافت حق بیمه در سال رونق تولید بیشتر کند.

  1398/02/18
  بیشتر