امروز شنبه - 4 خرداد 1398
 • تحریم صادرات فلزات ایران می تواند درآمد ارزی کشور را به میزان قابل توجهی کاهش دهد
  قدیر قیافه، عضو هیات مدیره انجمن سنگ‌آهن ایران:
  تحریم صادرات فلزات ایران می تواند درآمد ارزی کشور را به میزان قابل توجهی کاهش دهد

  عضو هیات مدیره انجمن سنگ آهن در گفتگو با معدن نامه دلایل اصلی تاکید آمریکا بر فلزات را اینگونه مطرح کرد: با توجه به اینکه ارزش صادرات فلزات در سال گذشته ۵ میلیارد و ۷۳۴ میلیون دلار بوده و ارزش صادرات غیرنفتی ایران ۴۴ میلیارد و ۳۱۰ میلیون دلار محاسبه شده است ، ارزش صادرات فلزات به ارعضو هیات مدیره انجمن سنگ آهن در گفتگو با معدن نامه دلایل اصلی تاکید آمریکا بر فلزات را اینگونه مطرح کرد: با توجه به اینکه ارزش صادرات فلزات در سال گذشته ۵ میلیارد و ۷۳۴ میلیون دلار بوده و ارزش صادرات غیرنفتی ایران ۴۴ میلیارد و ۳۱۰ میلیون دلار محاسبه شده است ، ارزش صادرات فلزات به ارزش کل صادرات غیرنفتی ایران رقمی نزدیک به ۱۳ درصد است که این گواهی بر اهمیت بالای فلزات در اقتصاد کشور دارد و تحریم این بخش می تواند درآمد ارزی کشور را به میزان قابل توجهی کاهش دهدزش کل صادرات غیرنفتی ایران رقمی نزدیک به ۱۳ درصد است که این گواهی بر اهمیت بالای فلزات در اقتصاد کشور دارد و تحریم این بخش می تواند درآمد ارزی کشور را به میزان قابل توجهی کاهش دهد

  1398/02/29
  بیشتر
 • فعالیت موثر بخش خصوصی در حوزه معادن/ افزایش درآمد ارزی با سرمایه گذاری در معادن کوچک
  فعالیت موثر بخش خصوصی در حوزه معادن/ افزایش درآمد ارزی با سرمایه گذاری در معادن کوچک

  غنی بودن ایران از مواد معدنی و فقر بسیاری از کشور‌های دور و نزدیک از این موضوع باعث می‌شود تا فرصت بسیار مناسبی جهت سرمایه گذاری در حوزه معدن و صنایع معدنی در کشور وجود داشته باشد.

  1398/02/29
  بیشتر
 • ماده ۳۷ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر بازی برد - برد است
  رییس انجمن سنگ‌آهن ایران در گفت وگو با "بازار امروز":
  ماده ۳۷ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر بازی برد - برد است

  در شرایط تحریمی و مشکلات اقتصادی کشور که تامین مواد اولیه و کالاهای اساسی برای بازار داخلی اهمیت دارد از طریق ماده ۳۷ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر می توانیم کالاهای اساسی و به ویژه محصولات کشاورزی استراتژیک مثل سنگ آهن را از طریق بورس عرضه کنیم. بطوریکه این ماده قانونی بر لزوم عرضه کالاهای اساسی در بورس تاکید دارد.;

  1398/02/23
  بیشتر
 • تحریم صنایع معدنی ایران، بازی تکراری ترامپ
  قدیر قیافه، عضو هیات مدیره انجمن سنگ ‌آهن مطرح کرد:
  تحریم صنایع معدنی ایران، بازی تکراری ترامپ

  عضو هیات مدیره انجمن سنگ آهن با بیان اینکه صنایع معدنی، فولاد، مس و آلومنیوم جزو تحریم های ٩٠روزه ترامپ پس از خروج از برجام بوده است، گفت: این بازی تکراری ترامپ است.

  1398/02/22
  بیشتر
 • ایجاد شغل اولویت اصلی منطقه منا
  چشم‌انداز اقتصادی منطقه منا به روایت صندوق بین المللی پول
  ایجاد شغل اولویت اصلی منطقه منا

  در بعضی کشورهای منطقه منا ازجمله مصر، اردن و لبنان میزان بدهی دولتی بیش از 80 درصد از تولید ناخالص داخلی است. این بدهی فضای مالی موردنیاز برای هزینه‌های اجتماعی و سرمایه‌گذاری و رسیدن به وضعیت مطلوب را محدود می‌کند.

  1398/02/22
  بیشتر
 • فولاد، مس و آلومینیوم ایران در دنیا مشتری های خاص خود را دارد
  معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت:
  فولاد، مس و آلومینیوم ایران در دنیا مشتری های خاص خود را دارد

  جعفر سرقینی با بیان این که فولاد، مس و آلومینیوم ایران در دنیا مشتری های خاص خود را دارد گفت: بعید به نظر می رسد تحریم های جدید آمریکا خیلی بتواند روی صنعت فلزات ایران تاثیر گذار باشد.

  1398/02/21
  بیشتر
 • تعامل سازمان تامین اجتماعی با بنگاه‌‌ها بیشتر می‌شود
  حفظ سطح قیمتی گندله و کنسانتره سنگ آهن در ماه آوریل
  تعامل سازمان تامین اجتماعی با بنگاه‌‌ها بیشتر می‌شود

  وزارتخانه‌های اقتصادی یکی پس از دیگری بسته‌های خود برای رونق را اعلام می‌کنند. پیش از این، وزارت صنعت، معدن و تجارت بسته حمایتی خود را در ۷محور و ۳۵پروژه اعلام کرده بود و حال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز مکانیزم حمایتی این وزارتخانه از بنگاه‌های تولیدی را در ۱۷ بند رونمایی کرد. گفته می‌شود که محمد شریعتمداری با ابلاغ این بخشنامه سعی دارد تا تعامل بین سازمان تامین‌اجتماعی و بنگاه‌های بخش خصوصی را در مورد دریافت حق بیمه در سال رونق تولید بیشتر کند.

  1398/02/18
  بیشتر
 • افزایش دوباره قیمت کنسانتره سنگ آهن به بیش از 800 یوان بر تن
  حفظ سطح قیمتی گندله و کنسانتره سنگ آهن در ماه آوریل
  افزایش دوباره قیمت کنسانتره سنگ آهن به بیش از 800 یوان بر تن

  کنسانتره و گندله سنگ آهن به دلیل درصد آهن محتوی بالا در سال‌های اخیر به دنبال قوانین محدودیت‌های زیست‌محیطی تولید در چین محبوبیت بیشتری یافته‌اند. با توجه به پایان زمستان و فرا رسیدن بهار با افزایش ظرفیت تولید فولادسازان، انتظار می‌رود که تقاضای مواد اولیه فولادسازی نیز افزایش یابد. از سوی دیگر با توجه به اینکه آلودگی زیاد تولید گندله، تولید این محصول را در زمستان به‌شدت کاهش داده بود، در ماه گذشته و پایان محدودیت‌ها، تولید گندله داخلی چین افزایش یافت و افزایش عرضه داخلی موجب شد تا قیمت‌ها روند صعودی نداشته باشند.

  1398/02/18
  بیشتر
 • امتیاز جدید برای ترخیص کالا
  اظهارنامه‌های معطل در گمرک تعیین تکلیف شدند
  امتیاز جدید برای ترخیص کالا

  دور جدید تصمیمات گمرک ایران با دو هدف کاهش رسوب کالا و تسهیل فرآیند‌های اداری مرتبط با فعالان اقتصادی و ذی‌نفعان گمرک در دستور کار قرار گرفت. در فاز اول از سیاست روان‌سازی وارداتی،‌ ترخیص اقلام اظهار شده به گمرک، بدون نیاز به اصلاح ثبت سفارش و مشروط به ثابت ماندن شرح تجاری کالا امکان‌پذیر شده است. در این راستا برآوردها نشان می‌دهد که با اجرای دستورالعمل مذکور حدود ۳ هزار اظهارنامه تعیین تکلیف شود.

  1398/02/17
  بیشتر
 • وزارت صمت مصمم به اجرای نقشه راه معدن است/ 5 پروژه برای توسعه معادن و صنایع معدنی کشور در سال 98 تعریف شده است
  معاون طرح و برنامه وزارت صمت؛
  وزارت صمت مصمم به اجرای نقشه راه معدن است/ 5 پروژه برای توسعه معادن و صنایع معدنی کشور در سال 98 تعریف شده است

  معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: اجرای نقشه راه معدن و صنایع معدنی یکی از برنامه های مهمی است که در سال جاری پیگری و اجرایی می شود.

  1398/02/17
  بیشتر