امروز دوشنبه - 28 بهمن 1398
 فولاد، مس و آلومینیوم ایران در دنیا مشتری های خاص خود را دارد
معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت:
فولاد، مس و آلومینیوم ایران در دنیا مشتری های خاص خود را دارد
تاریخ انتشار : 21 اردیبهشت 1398
جعفر سرقینی با بیان این که فولاد، مس و آلومینیوم ایران در دنیا مشتری های خاص خود را دارد گفت: بعید به نظر می رسد تحریم های جدید آمریکا خیلی بتواند روی صنعت فلزات ایران تاثیر گذار باشد.
به گزارش فلزات آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم، جعفر سرقینی افزود: نگرانی زیادی بابت این تحریم ها وجود ندارد چون فولاد، مس و آلومینیوم ایران در دنیا مشتری های خاص خود را دارد.

وی همچنین اظهارداشت: بعیدبه نظر می رسد تحریم های جدیدی که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا به تازگی اعلام کرده خیلی بتواند روی صنعت فلزات ایران تاثیر گذار باشد.

معاون امورمعادن و صنایع معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: کالای ایرانی در بخش فلزات مانند فولاد، مس و آلومینیوم تمام و کمال استانداردهای جهانی را دارد و به تبع کالای مرغوب محسوب می شود.

وی در ادامه افزود: مشکل خاصی بابت فروش فلزات ایران در سطح بازارهای بین المللی وجود ندارد چون به دلیل مرغوبیت و کیفیت بالا همواره مشتری های خاص خود را دارد.

سرقینی اظهارداشت: طی یکساله گذشته با خروج آمریکا از برجام نه تنها میزان صادرات در حوزه صنعت فلزات کشور کم نشد بلکه نسبت به مدت مشابه در سال ماقبل نیز بیشتر شده است.

وی در ادامه ضمن اشاره به اینکه تولید فولاد در جهان یک عدد بسیار بزرگی است، گفت: سالانه یک میلیارد و 600 میلیون تن فولاد در دنیا تولید می شود.

معاون امورمعادن و صنایع معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: عدد فولاد تولیدی ایران در بازارهای جهانی عدد بزرگی نیست که خیلی بخواهد از بازارهای جهانی تاثیر بپذیرد.

وی اضافه کرد: ایران سال گذشته 25 میلیون تن فولاد تولید کرد که یک و نیم درصد فولاد تولیدی جهان را شامل می شود.

سرقینی یادآورشد: میزان صادرات کشور در برابر عدد صادرات فولاد دنیا بسیار کوچک است بنابراین ایران هیچ نگرانی بابت روند بازارهای جهانی ندارد.
فرانک امیدی سرقینی ,فولاد ,تحریم 474
گالری عکس