امروز شنبه - 4 آذر 1396
گالری
قیمت سنگ آهن آرشیو
عنوانعیارCFRFOB
مگنتیت ریزدانه6047.170.00
 • خودتحریمی در بازار سنگ‌آهن

  خودتحریمی در بازار سنگ‌آهن

  سیاست‌های کلان چین در مقوله سنگ‌آهن پیوسته محل بحث و بررسی کشورهای دیگر به منظور اتخاذ سیاست‌های داخلی و تنظیم راهکارهای صادراتی بوده است، در واقع اثرپذیری کشورهای مختلف در این رابطه را نمی‌توان نادیده گرفت.جزییات خبر

  1396/08/21
 • با توافق اجباری نمی‌توان زنجیره ارزش فولاد را توسعه داد

  با توافق اجباری نمی‌توان زنجیره ارزش فولاد را توسعه داد

  رئیس انجمن سنگ‌آهن ایران معتقد است: وزیر صنعت، معدن و تجارت به‌ عنوان رییس ستاد تکمیل زنجیره ارزش فولاد در کشور باید به مقوله صادرات در اجزای این زنجیره توجه ویژه داشته باشد.جزییات خبر

  1396/08/21
 • ظرفیت ۶۰-۵۰ میلیارد دلاری سرمایه گذاری خارجی در بخش معدن

  ظرفیت ۶۰-۵۰ میلیارد دلاری سرمایه گذاری خارجی در بخش معدن

  قیافه: بخش معدن وصنایع معدن در بازه ۵ تا ۸ ساله قادر به جذب ۵۰ یا ۶۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری در کشور می باشد و باتوجه به نرخ بازده بالای این صنایع سرمایه گذاری در آن توجیه اقتصادی بسیار بالایی دارد ضمن اینکه اشتغالزایی و تولید را نیز در پی خواهد داشتجزییات خبر

  1396/08/21
 • غیبت محرک‌های بنیادی برای سنگ‌آهن

  غیبت محرک‌های بنیادی برای سنگ‌آهن

  مهرداد اکبریان، رئیس هیات‌مدیره انجمن سنگ‌آهن درخصوص روند فعلی بازار جهانی سنگ‌آهن و پیش‌بینی‌های حول این ماده اولیه به «دنیای اقتصاد» می‌گوید: پیش‌بینی‌ها و گمانه‌زنی‌هایی طی مدت اخیر حول روند ثبات قیمت در بازار جهانی سنگ‌آهن بوده است. در این رابطه باید گفت ثبات قیمت بر پایه «دو مولفه» استوار است؛ عرضه و تقاضا، در ارتباط با بحث عرضه کشورهای تولید‌کننده بزرگ اقدام به برنامه‌ریزی برای افزایش ظرفیت تولید و صادراتشان کرده‌اند.جزییات خبر

  1396/08/14
 • قفل محیط زیست روی بازار سنگ‌آهن

  قفل محیط زیست روی بازار سنگ‌آهن

  قیمت سنگ‌آهن در بازارهای آتی جهان (روز جمعه) به میزان ۳۹/ ۵ درصد رشد کرد و بالاترین میزان رشد در میان کامودیتی‌های بازار فیوچرز را ثبت کرد، آیا این موضوع می تواند سیگنالی از بهبود قیمت برای این محصول در آینده باشد؟در این رابطه مهرداد اکبریان، رئیس انجمن سنگ‌آهن ایران به «دنیای اقتصاد» می‌گوید: همان طور که طی ماه‌های گذشته قیمت جهانی سنگ‌آهن با افت مواجه شد، پیش بینی‌ها نشان‌دهنده این بود که این افت قیمت، دوام زیادی نخواهد داشت و شرایط، بهتر خواهد شد.جزییات خبر

  1396/07/30
 • مهاجرت‌هایی که با فعالیت معادن از بین می‌روند

  همواره نقش معادن کوچک‌مقیاس و متوسط در شهرستان‌های کشورمان پررنگ بوده و توانسته اشتغالزایی خوبی برای بومیان منطقه به همراه آورد.

  1396/09/01
  بیشتر
 • عرضه سهام گهرزمین در بورس از سال آینده

  قائم‌مقام شرکت گهرزمین از عرضه سهام این شرکت در بورس در سال آینده گفت. وی همچنین به نکاتی درباره همکاری این شرکت با شرکت اتوتک آلمان اشاره کرد و هر گونه خام‌فروشی از سوی گهرزمین را رد کرد.

  1396/08/23
  بیشتر
 • ستاد مشترک رفع مشکلات زنجیره فولاد

  زنجیره فولاد در سال‌های گذشته در بخش‌های مختلف توانسته رشد قابل‌ توجهی در حلقه‌های مختلف داشته باشد.البته این رشد با ناهمگونی‌هایی همراه بوده که با گذشت زمان سبب ایجاد مشکلاتی برای هر یک ازحلقه‌های این زنجیره شده است. از این‌رو سازمان ایمیدرو به‌عنوان متولی امر معدن و صنایع معدنی تصمیم گرفته با تشکیل ستادی به نام «ستاد زنجیره فولاد» برای مشکلات این حلقه‌های مختلف با نگاهی کلان و جامع وارد عمل شود.

  1396/08/21
  بیشتر
 • بررسی‌ها از رقابت‌پذیری کشورها در صادرات معدنی نشان می‌دهد
  خودتحریمی در بازار سنگ‌آهن

  سیاست‌های کلان چین در مقوله سنگ‌آهن پیوسته محل بحث و بررسی کشورهای دیگر به منظور اتخاذ سیاست‌های داخلی و تنظیم راهکارهای صادراتی بوده است، در واقع اثرپذیری کشورهای مختلف در این رابطه را نمی‌توان نادیده گرفت.

  1396/08/21
  بیشتر
 • اکبریان در گفت‌وگو با ماین نیوز هشدار داد:
  با توافق اجباری نمی‌توان زنجیره ارزش فولاد را توسعه داد

  رئیس انجمن سنگ‌آهن ایران معتقد است: وزیر صنعت، معدن و تجارت به‌ عنوان رییس ستاد تکمیل زنجیره ارزش فولاد در کشور باید به مقوله صادرات در اجزای این زنجیره توجه ویژه داشته باشد.

  1396/08/21
  بیشتر
 • عضو هیات مدیره انجمن سنگ آهن ایران تشریح کرد:
  ظرفیت ۶۰-۵۰ میلیارد دلاری سرمایه گذاری خارجی در بخش معدن

  قیافه: بخش معدن وصنایع معدن در بازه ۵ تا ۸ ساله قادر به جذب ۵۰ یا ۶۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری در کشور می باشد و باتوجه به نرخ بازده بالای این صنایع سرمایه گذاری در آن توجیه اقتصادی بسیار بالایی دارد ضمن اینکه اشتغالزایی و تولید را نیز در پی خواهد داشت

  1396/08/21
  بیشتر
 • منطقه آزاد انزلی، پایانه صادرات محصولات معدنی می‌شود

  چندی پیش نمایشگاه اختصاصی ایران در ترکیه برگزار شد و در آن ظرفیت‌ها و توانمندی‌های ایران در حوزه‌های مختلف از صنایع معدنی گرفته تا هوافضا و همچنین شاهراه‌های آبی کشور معرفی شدند.

  1396/09/01
  بیشتر
 • مدیرعامل ایمیدرو:
  زنجیره معدن به فناوری روز نیاز دارد

  به اعتقاد مهدی کرباسیان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو) سرعت تغییرات فناورانه، نیازهایی ضروری را در بخش معدن و صنایع وابسته به آن ایجاب می‌کند و ما را به سمت و سوی دستیابی به دانش روز در عرصه‌های اکتشاف، استخراج و فرآوری سوق می‌دهد.

  1396/08/30
  بیشتر
 • تصویر دنیایی بدون معدن

  حیط زیست میراث بزرگ و امانتی است که باید از آن به خوبی نگهداری کرد تا به نسل آینده برسد. بی‌توجهی به برخی مسائل تا امروز بحران‌های زیادی را برای جهان ایجاد کرده است؛ بحران‌هایی که می‌تواند در آینده تهدیدی جدی برای مردمان این کره خاکی باشد.

  1396/08/30
  بیشتر
 • در یک نامه آنی عنوان شد؛
  جزئیات نامه کرباسیان به نوبخت/تهاتر سه‌جانبه بدهی

  وزیر اقتصاد در نامه‌ای به محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه، پیشنهاد داده است تا بدهی پیمانکاران بخش‌خصوصی با دولت و بانکها تهاتر شود.

  1396/08/29
  بیشتر
 • در هفتمین جلسه کمیته تخصصی آموزش و پژوهش سازمان نظام مهندسی معدن استان تهران مطرح شد
  جای آموزش قوانین معدنی در دانشگاه خالی است

  هفتمین جلسه کمیته تخصصی آموزش و پژوهش سازمان نظام مهندسی معدن استان تهران با حضور اعضای این کمیته در سازمان نظام مهندسی معدن برگزار شد و در آن مباحث مختلف از جمله برنامه‌های در نظر گرفته شده برای برگزاری دوره‌های آمادگی به منظور شرکت در آزمون صدور پروانه اشتغال که قرار است در آذر برگزار شود، مطرح شد.

  1396/08/29
  بیشتر
 • انتقاد از اجرایی نشدن معافیت گمرکی ماشین‌آلات معدنی

  نشست کارگروه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی برگزار و از اجرایی نشدن معافیت گمرکی ماشین‌آلات معدنی انتقاد شد.

  1396/08/29
  بیشتر
 • رویدادهای بازار و اشتباهات رایج سرمایه‌گذاران

  در جریان دادوستدهای شنبه ۲۷ آبان، شاخص کل بورس با صعود ۱۹۶ واحدی به ۸۸ هزار و ۲۰۲ واحد رسید و ۵۴۶میلیون سهم و حق‌تقدم به ارزش ۱۲۰میلیارد تومان در ۴۴هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.

  1396/08/30
  بیشتر
 • استفاده از ابزار بورس برای توسعه بخش معدن

  برای توسعه صنایع معدنی باید از ابزار بورس استفاده کرد. رئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان این مطلب عنوان کرد: بخش خصوصی به دلیل ریسک زیاد در بخش معدن، زیاد وارد سرمایه‌گذاری‌ها نمی‌شود و درنتیجه برای کاهش ریسک، باید دولت در این موضوع ورود کند.

  1396/08/30
  بیشتر
 • سنگ‌آهن تا ۲۰۲۱ نزولی خواهد بود

  اخیرا تحلیلگران موسسه تحقیقاتی بی‌ام‌آی ریسرچ برآورد قیمت سنگ‌آهن را برای سال جاری ۷۰ دلار و سال آینده ۵۰ دلار در هر تن سی‌اف‌آر چین اعلام کرده‌اند.

  1396/08/27
  بیشتر
 • بررسی تجربه کشورهای OECD نشان داد
  سه درس حمایت از کوچک‌ها

  نقش پررنگ SMEها در خلق ارزش افزوده موجب شد تا در سال‌های اخیر طرح‌های حمایتی ویژه‌ای از این بنگاه‌ها در دستور کشورهای عضو OECD (سازمان همکاری‌های اقتصادی و توسعه) قرار گیرد؛ اقدامی که افزایش بیش از ۶۰درصدی سهم بنگاه‌های کوچک و متوسط را در ایجاد ارزش افزوده خدمات در این کشورها به همراه داشته و به افزایش ثروت در این کشورها منتج شده است.

  1396/08/27
  بیشتر
 • به بهانه تصویب بودجه سال آینده بررسی شد
  سهم معدن از اقتصاد ۹۷

  بودجه سال ۹۷ در حال پشت سر گذاشتن مراحل خود است و آن‌طور که شنیده‌ها و اخبار حکایت می‌کنند بررسی این لایحه از روز گذشته در دولت آغاز شده است. در این بین یکی از بخش‌هایی که اتفاقا هر ساله درگیری زیادی نیز با این مقوله دارد بخش معدن و صنایع معدنی است. با توجه به تاثیر بالایی که معدن در اشتغال، تولید ملی، بازار سهام، صادرات غیرنفتی و... دارد توجه و اهتمام در مسیر رفع چالش‌های این بخش از اهمیت بسیاری برخوردار است. در حال حاضر سهم بخش معدن از کل ارزش افزوده کشور رقمی بین ۵ تا ۷ درصد است که رقم بسیار پایینی است.

  1396/08/23
  بیشتر
 • پدرام سلطانی
  بخش خصوصی یا بخشک های خصوصی

  بخش خصوصی تاکنون نتوانسته است سهم شایسته‌ای در اقتصاد داشته باشد؛ زیرا نیاموخته است که راه رشد و بالندگی از پیوستگی و همبستگی می‌گذرد و به جای کمک به یکدیگر، ترجیح می‌دهد کوره‌راهی برای رساندن بار خود به مقصد داشته باشد.

  1396/08/20
  بیشتر
 • معدنكاران در پی وقوع سيل خواستار شدند؛
  تخصيص تخفيف در حقوق دولتی به معادن خسارت‌ديده

  مديرعامل بزرگترين معدن سنگ آهن بخش خصوصي با عنوان اینکه دولت هنگام بروز اتفاقات و حوادث طبيعي، همواره در كنار توليدكنندگان بوده است، خواستار تخصيص تخفيف به حقوق دولتي معدن‌كاران برای عبور از بحران پيشرو شد.

  1395/12/08
  بیشتر
 • در گفت‌وگو با ماین نیوز مطرح شد؛
  پیشنهاد مهم مدیرعامل گهر درخصوص ماده ۵۴ قانون برنامه ششم

  مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر درخصوص اجرای ماده 54 قانون برنامه ششم توسعه یک توصیه مهم به نمایندگان مجلس و دولت کرد.

  1395/11/26
  بیشتر
 • فعالان اقتصادی به فقدان استراتژی در توسعه صنعتی اعتراض کردند
  گفت‌وگوی انتقادی بخش خصوصی با وزیر

  روز گذشته میهمان پارلمان بخش خصوصی در نشست هیات نمایندگان، در مورد مسائل و چالش‌های مطرح شده در بخش صنعت، معدن و تجارت با حاضران وارد صحبت شد.سخنان محمدرضا نعمت‌زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت در این نشست، گاهی متوجه فعالان بخش خصوصی بود و گاهی سازمان‌های دولتی را نشانه می‌گرفت.

  1395/11/25
  بیشتر
 • فاطمه دانشور/ نایب‌رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق تهران
  الزامات بهره‌گیری از فرصت‌ها

  تجارت یکی از مهم‌ترین قربانیان مناقشات سیاسی بین‌المللی بود که در نهایت به چند سال تحریم ناجوانمردانه علیه ایران بدل شد. شاید اگر اقتصاد در اولویت بود گفت‌وگوهای سیاسی به شکل دیگری صورت می‌گرفت و خیلی زودتر از این شاهد توافق بر سر مسائل می‌بودیم. این موضوعی است که کشورهای غربی به خوبی متوجه آن بودند و آماده شدند تا به محض تغییر اولویت‌های مذاکره، به سراغ بازار از دست رفته ایران بیایند.

  1395/11/03
  بیشتر
 • مدير مجتمع معدني و صنعتي چادرملو گفت:
  مطالبات ما از واحدهای فولادی وصول نشده است

  مدير مجتمع معدني و صنعتي چادرملو گفت: بخش زيادي از مطالبات اين مجتمع از واحدهاي فولادي وصول نشده و ما را برای ادامه فعالیت‌ها و بهره‌برداري‌های جدید دچار مشکل کرده است.

  1395/10/07
  بیشتر
 • تقی زاده:
  بازار باید قیمت‌ها را تعیین کند

  از سال‌های گذشته مکانیزم قیمت‌گذاری محصولات سنگ آهنی بر مبنای شمش فولاد خوزستان محاسبه می‌شود. از آن زمان تاکنون این مکانیزم مورد پذیرش تمامی طرفین معامله یعنی سنگ آهنی‌ها و فولادسازان قرار گرفته است.

  1395/10/06
  بیشتر
 • رونق معدنی؛ ارمغان استقلال

  نامیبیا کشور افریقایی غنی از منابع معدنی است که رئیس‌جمهوری آن در روندی رو به رشد، برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی تلاش می‌کند. به گزارش صمت به نقل از ماینینگ‌فناوری، کشور ۲میلیون نفری نامیبیا و معادن آن تاریخچه پرفراز و نشیبی را طی کرده‌اند.

  1396/08/21
  بیشتر
 • آخرین شاخص قیمت موسسه پلاتس نشان داد؛
  سنگ آهن چین در رکود

  آخرین شاخص قیمت موسسه پلاتس برای سنگ آهن خلوص ۶۲ درصد استرالیا ۵۹.۱ دلار هر تن خشک سی اف آر چین ثبت شد که ۳.۲ دلار افت روزانه و ۱.۵۵ دلار هر تن خشک افت قیمت هفتگی داشته است.

  1396/08/08
  بیشتر
 • بزرگ‌ترین شرکت معدنی جهان خبر داد
  نیمی از بی‌اچ‌پی‌بیلتون در اختیار زنان

  غول معدنی بی‌اچ‌پی‌بیلتون قصد دارد تا کمتر از یک دهه دیگر نیمی از کسب و کار خود را با ابعاد فراملی‌اش به زنان اختصاص دهد. هم‌اکنون از هر ۵ نفری که در این مجموعه چندملیتی در سراسر جهان مشغولند یک نفر زن است و در آن زنان حتی پست‌های ارشد مدیریتی را در اختیار دارند.

  1396/07/01
  بیشتر
 • حذف سنگ‌آهن خلوص پایین در صنعت فولاد چین

  وقتی صحبت از بازار جهانی سنگ‌آهن به میان می‌آید همه چیز به بازار چین ختم می‌شود. امسال این بازار وضعیت ویژه‌تری داشته است. واردات سنگ‌آهن به چین رکوردی تاریخی داشته و تولید داخلی رو به بالاست. اما فولادسازان چینی همچنان با کمبود این ماده اولیه روبه‌رو‌ هستند. به گزارش فولاد ایران، البته این مشکل را خود چینی‌ها درست کرده‌اند چون سنگ‌آهن خلوص بالا را جایگزین خلوص‌های پایین‌تر در سبد خرید خود کرده‌اند از این رو عرضه خلوص‌های بالا به ویژه 64 درصد یا بالاتر با محدودیت روبه‌رو‌ شده و رشد قیمت چشمگیر داشته است.

  1396/06/29
  بیشتر
 • بررسی روند جهانی بازار سنگ‌آهن و فولاد ؛
  بازار در کنترل چین

  بازار جهانی سنگ‌آهن و فولاد طی ماه‌های گذشته بیش از آنکه درگیر عوامل اقتصادی باشد، درگیر عوامل سیاسی شده و طی هفته گذشته تحت تاثیر روند نزولی آخر هفته بازار سنگ‌آهن چین روند کاهشی داشت.

  1396/06/28
  بیشتر
 • تسلط استرالیا و برزیل بر بازار سنگ‌آهن جهان

  به دنبال فضای پررونقی که در بازار فلزات پایه به وجود آمده، غول‌های معدنی در تکاپوی افزایش تولید هستند. در میان انواع کامودیتی‌ها سنگ‌آهن از جمله خوش‌اقبال‌ترین آنهاست و غول‌های برجسته معدنی در استرالیا و برزیل در تلاش برای پیشبرد پروژه‌های سنگ‌آهنی خود هستند.

  1396/06/15
  بیشتر