امروز سه شنبه - 20 آذر 1397
گالری
قیمت سنگ آهن آرشیو
عنوانعیارCFRFOB
مگنتیت ریزدانه6047.170.00
 • آمارهای ۸ماهه‌ امسال نشان داد
  افزایش ۷ درصدی صادرات محصولات معدنی

  ارزش صادرات محصولات معدنی طی ۸ ماه امسال ۷درصد افزایش یافت. مطابق با آمارهای منتشرشده در این مدت بیش از ۶ میلیارد و ۸۷۰ میلیون دلار از تولیدات این بخش روانه بازارهای صادراتی شد. به گزارش «شاتا»، از ابتدای فروردین تا پایان آبان، ۳۹ میلیون و ۸۸۲ هزار و ۸۸۳ تن انواع محصولات معدنی صادر شد که ارزش آن به ۶ میلیارد و ۸۷۴ میلیون و ۱۳۱ هزار دلار رسید.

  1397/09/20
  بیشتر
 • تعریف طرح‌های جذاب معدنی برای بورس

  سرپرست هیات عامل ایمیدرو در دیدار با استاندار و نمایندگان کرمان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت تعریف پروژه‌های اقتصادی با ارزآوری بالا، اعلام کرد: تعریف پروژه‌ها با نرخ بازگشت بالا و دارای جذابیت را برای سرمایه‌گذاران در بورس کلید خواهیم زد.

  1397/09/19
  بیشتر
 • ایمیدرو در گزارشی بررسی کرد
  طرح‌های معدنی موازنه‌گر در زنجیره فولاد

  گزارش «پایش طرح‌های زنجیره فولاد کشور» مرتبط با ۶ ماه منتهی به پایان شهریور ۹۷ که توسط ایمیدرو تهیه و به وزیر صنعت، معدن و تجارت ارائه شده، نشان می‌دهد که به‌رغم ضرورت توازن در زنجیره فولاد کشور در افق ۱۴۰۴ اما در بخش‌های آهن اسفنجی ۸ میلیون تن، گندله ۲ میلیون تن، کنسانتره سنگ‌آهن ۱/ ۷ میلیون تن و سنگ‌آهن ۳۲ میلیون تن کمبود وجود خواهد داشت. بر این اساس لازم است طرح‌هایی که قابلیت اجرایی شدن را داشته برای برطرف کردن کسری به طرح‌های قابل تحقق در هر حلقه از زنجیره اضافه شوند.

  1397/09/19
  بیشتر
 • رضا رحمانی خبرداد:
  معافیت 6 هزار صادرکننده از عرضه ارز صادراتی در سامانه نیما

  وزیر صمت با اشاره به اینکه 6 هزار صادر کننده از 8 هزار صادرکننده کشور که درآمدی کمتر از یک‌میلیون دلار داشتند از عرضه ارز حاصل از صادرات خود در سامانه نیما معاف شدند و تنها 2 هزار صادرکننده که درآمد بیش از یک میلیون دلار داشتند ملزم به عرضه ارز در این سامانه شدند، گفت: بخشی از نیازهای صنعتی کشور هم از این درآمدهای ارزی تامین می‌شود.

  1397/09/18
  بیشتر
 • در شورای گفت‌وگو چه گذشت؟
  جدال برای بازگشت ارز صادرکنندگان

  جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در حالی با حضور وزیر اقتصاد برگزار شد که موضوع ارزهای صادراتی یکی از محورهای محل اختلاف در این نشست بود.

  1397/09/13
  بیشتر
 • بازوی پژوهشی مجلس بررسی کرد
  تصویر تابستانه تحولات معدن

  حوزه معادن و صنایع معدنی در سه‌ماه دوم امسال در سطح بین‌المللی و داخلی تحولات متعددی را تجربه کرده است. در سطح جهانی، جنگ اقتصادی میان قدرت‌های بزرگ دنیا موجب ایجاد تنش و تلاطم در بازار محصولات معدنی و فلزی شد.

  1397/09/13
  بیشتر
 • ناصر تقی زاده، مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر:
  معدن، نجات‌بخش اقتصاد در شرایط تحریم اقتصادی

  ایران با دارابودن ذخایر سنگ آهن که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان هنوز بخش عمده‌ای از آن‌ها اکتشاف نشده‌اند، پتانسیل‌های بسیاری برای توسعه در این حوزه دارد. به‌طوری که ایران با این پتانسیل‌ها می‌توانست یک شرکت بسیار بزرگ در حد شرکت‌های بین‌المللی در زمینه سنگ آهن داشته باشد.

  1397/09/19
  بیشتر
 • رئیس کمیسیون صنایع و معادن اتاق بازرگانی در گفت‌وگو با جام جم آنلاین؛
  واگذاری مدیریت بهتر از واگذاری کامل است/ شیوه خصوصی‌سازی فعلی اشتباه است

  اعتراضات کارگری در استان خوزستان همچنان ادامه دارد. کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه و شرکت ملی فولاد ایران به دلیل پرداخت نشدن دستمزدهای معوقه خود همچنان به اعتراض خود ادامه می‌دهند و خواستار ایجاد تغییر اساسی در رابطه با وضعیت کنونی هستند.

  1397/09/07
  بیشتر
 • واکنش مدیر عامل گل گهر به آغاز دور جدید تحریم ها

  تحریم‌های جدید هزینه‌های مالی ما را بالا می برد و مشکلاتی ایجاد می‌کند ولی به گونه‌ای نیست که بتواند ما را به زانو دربیاورد

  1397/08/21
  بیشتر
 • دکتر بهرام شکوری/ رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران
  آثار شفافیت بر اقتصاد

  در طول دو دهه گذشته محیط اقتصاد جهانی به‌صورت فزاینده‌ای پویا شده و تغییرات عمده‌ای در آن رخ داده است به‌طوری‌که یکپارچگی اقتصاد جهانی در ابتدای قرن بیستم میلادی از ۱۰ درصد، اکنون به بیش از ۵۰ درصد رسیده است. بنابراین سیاست‌گذاران و متصدیان کشور برای نیل به موفقیت باید به واقعیت‌های جدید اقتصاد جهانی توجه کرده و همسو با تغییرات نظام اقتصاد جهانی حرکت کنند.

  1397/07/18
  بیشتر
 • در شرایط رکود
  رشد 200 درصدی حقوق دولتی خیانت به معدن است/ ضرورت بازنگری و اصلاح بخشنامه‌های غیر توسعه‌ای

  معادن کوچک و متوسط کشور تحت تأثیر سیاست‌گذاری‌های غیر توسعه‌ای از صادرات و واردات گرفته تا مشکلات ناشی از سوء مدیریت در این بخش چشم‌انداز امیدوارکننده‌ای را برای آینده این معادن پیش روی ما نمی‌گذارد و به گفته مسئولان این بخش، این احتمال وجود دارد که در صورت تداوم وضع موجود، بخش قابل‌توجهی از این معادن به ورطه تعطیلی کشانده شود.

  1397/07/14
  بیشتر
 • بررسی موانع بهبود فضای کسب و کار

  عضو اتاق بازرگانی ایران: برای بهبود فضای کار استراتژی درازمدت لازم است تا سیاست‌های اقتصادی به نتیجه مطلوب برسد.

  1397/05/28
  بیشتر
 • تداوم رشد صادرات سنگ آهن واله برزیل

  صادرات سنگ آهن واله برزیل در 9 ماهه اول سال افزایشی بوده و با 5.2 درصد رشد به 250 میلیون تن رسید.

  1397/09/05
  بیشتر
 • حمل دریایی سنگ آهن از بندر هدلند استرالیا در ماه اکتبر کاهش یافت

  حمل دریایی سنگ آهن از بندر هدلند استرالیا که یکی از مهم ترین بنادر صادراتی سنگ اهن در غرب استرالیاست، در ماه اکتبر به حدود 63 میلیو.ن تن رسید.

  1397/08/21
  بیشتر
 • در سه ماه سوم سال جاری میلادی؛
  رشد اقتصادی چین کُند شد

  اقتصاد چین در ربع سوم امسال با نرخ کمتر از انتظار ۶.۵ درصد رشد کرده است. این کندترین رشد اقتصادی این کشور از بحران اقتصادی جهان در سال ۲۰۰۹ تا کنون است.

  1397/07/29
  بیشتر
 • پیش‌بینی‌های جدید از بازار فولاد و سنگ‌آهن

  بر اساس پیش‌بینی دولت استرالیا و همچنین مورگان استنلی، تولید فولاد خام و تقاضای سنگ‌آهن چین امسال اوج خواهد گرفت. بعد از رسیدن به تولید ۸۸۶ میلیون تن فولاد، پیش‌بینی می‌شود تولید فولاد چین در سال آینده و سال ۲۰۲۰ به ترتیب به ۸۶۱ و ۸۴۲ میلیون تن کاهش یابد.

  1397/07/22
  بیشتر
 • زغالسنگ، سنگ آهن و بوکسیت در صدر معدنکاری جهان

  زغالسنگ، سنگ آهن و بوکسیت بیشترین میزان معدنکاری در جهان را به خود اختصاص دادند.;

  1397/07/08
  بیشتر
 • طرح ترامپ برای جنگ ارزی با چین فاش شد
  نقشه جایگزین جنگ تجاری

  شواهد حکایت از آن دارند که ترامپ برنامه دومی را به‌عنوان جایگزین جنگ تجاری در دستور کار خود قرار داده است. نشریه «بیزینس اینسایدر» ضمن فاش کردن این طرح به جزئیات آن پرداخته است. بر این اساس، برای دهه‌ها در آمریکا، مقامات دولتی از هر دو حزب سیاسی عموما از دلار قدرتمند حمایت کرده‌اند، به ویژه روسای جمهور سابق این کشور. در این باره اما دونالد ترامپ عقیده دارد دلار بیش از حد در حال قوی شدن است.

  1397/06/06
  بیشتر