امروز جمعه - 30 فروردین 1398
گالری
قیمت سنگ آهن آرشیو
عنوانعیارCFRFOB
مگنتیت ریزدانه6047.170.00
 • مهرداد اکبریان، رییس انجمن سنگ آهن ایران:
  مطالبات از کسب و کارها باشد

  رییس انجمن سنگ اهن ایران معتقد است باید مطالبات ازکسب و کارها به صورت غیر مستقیم دریافت شود.;

  1398/01/26
  بیشتر
 • رشد کشورهای دیگر عامل کاهش رتبه ایران در شاخص توسعه انسانی است
  کاهش 2 پله ای ایران در شاخص توسعه انسانی

  از سال 1990 تاکنون رتبه ایران رو به بهبود بوده و از رتبه 89 در سال 1990 به رتبه 60 در سال 2017 (گزارش 2018) ارتقا یافته است.

  1398/01/26
  بیشتر
 • در نشست مجلس مطرح شد؛
  جزییات دو برنامه جدید ارزی بانک مرکزی

  رییس کمیسیون اقتصادی مجلس تثبیت نرخ ارز و جلوگیری از نوسانات این بازار را دو برنامه جدید بانک مرکزی در سال جاری اعلام کرد که از سوی رییس کل این بانک عنوان شد.

  1398/01/26
  بیشتر
 • دبیرکل انجمن سنگ آهن ایران مطرح کرد:
  ضرورت حمایت مالی دولت از صندوق بیمه سرمایه گذاری معدنی

  به گفته سعید عسکرزاده، دبیرکل انجمن سنگ آهن ایران، مشکل عمده این صنف مربوط به بیمه های سرمایه گذاری معدنی است.

  1398/01/21
  بیشتر
 • قدیر قیافه، عضو هیات مدیره انجمن سنگ‌آهن ایران:
  سفره صادراتی معادن، گسترده‌تر از سال گذشته/ قانون معادن و نیاز به اصلاح چهره دولتی‌ها

  قانون معدن اگر تغییر کرد و به‌عنوان قانون خاص مطرح شد فقط برای توسعه معدن بود و یک قانون کاملاً تسهیل‌گرانه بود اما متأسفانه در کشور ما در حوزه تسهیلگری قانون معمولاً مراکز قانونی توجهی ندارند و تنها متمرکز بر حوزه‌های سخت و دشوار قانون می‌شوند.

  1398/01/18
  بیشتر
 • مهرداد اکبریان، رئیس انجمن سنگ آهن ایران:
  اكتشاف هزينه بر نيست بلكه سرمايه گذاري است

  در حال حاضر میزان سرمایه گذاری در بخش اکتشاف معدنی بسیار پائین تر از ظرفیت بالای کشور در این حوزه است در حالي كه ایران در بحث اکتشاف پهنه های معدنی هنوز به نحو بایسته و شایسته ورود پیدا نکرده است اما بالاترین ارزش افزوده در بخش معدن مربوط به اکتشاف و صنایع معدنی است و این بخش به عنوان نخستین حلقه فعالیت‌های معدنی از اهمیت بسیاری برخوردار است.

  1397/12/21
  بیشتر
 • رئیس اتاق ایران در نشست شورای گفت‌وگو
  شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی راه‌های تحقق شعار سال را بررسی می‌کند

  اعضای شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در هشتاد و چهارمین نشست خود به بررسی راه‌های چگونگی رونق تولید در سال جاری پرداختند. در این نشست گزارش‌هایی از مرکز پژوهش‌های مجلس و معاونت اقتصادی اتاق ایران ارائه شد که دربرگیرنده تحولات اقتصادی در سال 97 و پیشنهادهایی برای دولت به منظور موفقیت در تحقق رونق تولید، بود.

  1398/01/27
  بیشتر
 • مشاور اسبق صندوق بین‌المللی پول تشریح کرد
  ریسک نوظهور پیش روی اقتصادهای نوظهور

  بری آیچن‌گرین، استاد اقتصاد سیاسی دانشگاه کالیفرنیا در برکلی و مشاور اسبق صندوق بین‌المللی پول، طی یادداشتی در پایگاه تحلیل پراجکت سیندیکیت تأکید کرد تهدیدهای تعرفه‌ای ترامپ چندان واقعی نیست و خطر بزرگ دیگری اقتصادهای نوظهور جهان را تهدید می‌کند.

  1398/01/26
  بیشتر
 • وزیر صمت تشریح کرد
  صنایع اولویت‌دار برای رونق ۹۸

  برنامه‌های سال ۹۸ با محوریت رونق تولید در دیدار رئیس‌جمهوری با برخی وزرا بررسی و اقدامات صورت گرفته از سوی وزارتخانه‌ها در سال گذشته بررسی شد. دستورالعمل سال ۹۸ بر مبنای رونق تولید موجب شد تا وزارت صنعت، معدن و تجارت به‌عنوان متولی این بخش اقدام به تدوین نقشه راه رونق تولید در سال جاری کند تا به این طریق شرایط برای رونق تولید فراهم شود. نام‌گذاری این سال به‌عنوان رونق تولید موجب شد تا رئیس‌جمهور از ابتدای سال جاری جلساتی را با وزرا برای تحقق این شعار برگزار کند تا به این طریق مسیر دستیابی به این شعار تسهیل شود.

  1398/01/24
  بیشتر
 • به دلیل مغایرت با ۲ قانون و ۲ سیاست بالادستی؛
  «اداره قوانین مجلس» با تشکیل وزارت بازرگانی مخالف کرد

  کلیات طرح تشکیل مجدد وزارت بازرگانی،در حالی در کمیسیون اجتماعی مجلس تایید شده که این موضوع، مغایر با قانون اساسی، قانون برنامه ششم توسعه و سیاست های کلی نظام اداری کشور و اقتصاد مقاومتی است.

  1397/12/26
  بیشتر
 • اتاق بازرگانی تهران با همکاری موسسه فریزر شناسایی کرد
  قفل‌های اقتصاد ایران

  فعالان بخش‌خصوصی با هدف فراهم کردن زمینه‌ جذب سرمایه‌گذاری خارجی و بهبود شاخص‌های بین‌المللی، در مطالعه‌ای مشترک با موسسه کانادایی «فریزر»، قفل‌های اقتصاد ایران را شناسایی کردند.

  1397/12/23
  بیشتر
 • وزیر اقتصاد اعلام کرد:
  ارز۴۲۰۰تومانی نتیجه نداد/واگذاری بنگاه‌های بانک‌ها تا پایان۹۸

  وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: ارز ۴۲۰۰ تومانی در عمل آن طور که باید نتیجه نداد و اگر قرار باشد به دهک‌های پایین، فشارهایی از این ناحیه وارد شود، دولت قطعاً سیاست خود را تغییر می‌دهد.

  1397/12/22
  بیشتر
 • تاجران سنگ آهن ریسک نکنند/ افزایش قیمت ها تا کجا ادامه دارد؟

  کارشناس و تحلیلگر ارشد بین المللی سنگ آهن و فولاد معتقد است، درباره روند قیمت نمی‌توان گفت افزایش قیمت بلندمدت خواهد بود. چراکه پیش بینی‌ها حاکی از وجود روند افزایش قیمت است اما نمی‌توان پیش بینی کرد که در ماه های June و July این روند ادامه دار باشد.;

  1398/01/28
  بیشتر
 • دکتر بهرام شکوری/ رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران
  پیش‌نیاز رونق تولید

  سال‌های اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی سپری شد، اما طعم «رونق تولید» در اقتصاد کشور چشیده نشد. عناوینی که در ابتدای هر سال توسط مقام معظم رهبری تعیین می‌شود، اولویت‌ها و افق یکساله کشور را ترسیم می‌کند که تحقق آن مستلزم مسیریابی دقیق سیاست‌گذاران و تصمیم‌سازان از نحوه اجرایی کردن آن اهداف است.

  1398/01/25
  بیشتر
 • بخش خصوصی از مالیات معاف شود

  رییس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران گفت: اگر بخش خصوصی راه بیافتد بدنه دولت کوچکتر می شود. از طرفی بودجه پیشنهادی کفاف تقاضای بودجه بخش خصوصی را نمی کند.;

  1397/12/12
  بیشتر
 • دکتر بهرام شکوری/ رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران
  راه بازگشت ارز حاصل از صادرات

  حضور فعال کشورها در عرصه تجارت بین‌الملل نقش بسیار موثری در بهبود نرخ رشد تولید ناخالص داخلی آنها دارد. به‌ویژه کشورهای در حال توسعه مانند ایران، به دلیل رویارویی با مشکلاتی همچون ضعف در دسترسی کافی به تکنولوژی و مواد اولیه، به منظور تولید و صادرات خود، نیاز مبرمی به واردات کالاهای واسطه‌ای و سرمایه‌ای دارند.

  1397/12/01
  بیشتر
 • سجاد غرقی، عضو هیات نمایندگان اتاق ایران:
  نقش راهبری ایمیدرو از الزامات نهادی توسعه بخش معدن است

  یکی از ماموریت‌های ایمیدرو در طول هجده سال گذشته، توسعه بخش معدن بوده است، سازمان‌های "توسعه‌ای" از منظر ماموریت و ماهیت با سازمان‌های اداری و رگولاتور (تنظیم‌گر و مجری مقررات) متفاوت هستند، در صورتی که استراتژی‌های کلان حاکمیت به توسعه بخشی باشد، به تبع، از منظر نهادی، سازمان‌های توسعه‌ای هدایت و راهبری آن حوزه را عهده دار می‌شوند.

  1397/11/03
  بیشتر
 • دکتر بهرام شکوری/ رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران
  کوچک‌سازی دولت؛ یک شعار دور از واقعیت

  رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران در یادداشتی نوشت:پدیده کوچک‌سازی دولت از طریق واگذاری مالکیت‌های دولتی با بند ج اصل 44 قانون اساسی در سال 1385 شکل قانونی به خود گرفت؛ اما آیا واقعاً این رویه آن‌طور که انتظار می‌رفت در حال پیگیری است؟ به اعتقاد شکوری بحث واگذاری مالکیت و کوچک‌سازی دولت صرفاً شعاری بیش نیست و دولت هرساله بزرگ و بزرگ‌تر شده است.

  1397/10/24
  بیشتر